PoeziaTa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
PoeziaTa

Bine ai venit pe forumul PoeziaTa. De acum, vei scapa de anonimat.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Sa presupunem ca facem dragoste - Yuuki

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Yuuki
Scriitor in devenire
Scriitor in devenire



Mesaje : 8
Data de înscriere : 03/02/2011

Sa presupunem ca facem dragoste - Yuuki Empty
MesajSubiect: Sa presupunem ca facem dragoste - Yuuki   Sa presupunem ca facem dragoste - Yuuki EmptySam Feb 05, 2011 2:28 pm

…si iti astup gura cu un sarut scurt,tentant.
…si iti zambesc larg spre a-ti deschide portile spre noaptea din spatele draperiilor insangerate si lungi
…si iti incatusez gatul cu sarutari fierbinti
…si tremuri de placere sub infinita mea privire,capruie,ludica jubiland in tandem cu palpaiala sacadata a lumanarelelor parfumate
…si iti sterg grijile si truda de pe spatele, pe care joaca vesele alunite neastamparate, cu aceleasi buze dormice de noi sarutari
…si iti musc din aripile de zahar
…si ne pierdem in detalii laconice,in crugul noptii argintat de luna
…si iti plimbi mana prin parul meu valvoi,peste obrazul meu inflorat cu bujori
... si ma ti incatusata de speteza patului si cu buzele sa mi le dezmierzi pe ale mele de parca ar fi ultima oara
…si te ridica si sa pleci
…si refuz sa-ti dau drumul din culcusul asternuturilor calde
…si ma sicanezi
…si iti lasi parfumul pe pernele mele si pe pielea mea
…si adormim sub bolta cu diamante
…sa presupunem ca facem dragoste.

ei bine, nu e o poezie desi ar putea fi.astept pareri, nu ma deranjeaza sa-mi spune-ti ca e o "varza" desi imi iubesc fiecare creatie in parte Embarassed
Sus In jos
ionutzking1992
Elev
Elev



Mesaje : 22
Data de înscriere : 31/01/2011

Sa presupunem ca facem dragoste - Yuuki Empty
MesajSubiect: Re: Sa presupunem ca facem dragoste - Yuuki   Sa presupunem ca facem dragoste - Yuuki EmptySam Feb 05, 2011 3:41 pm

Yuuki a scris:
…si iti astup gura cu un sarut scurt,tentant.
…si iti zambesc larg spre a-ti deschide portile spre noaptea din spatele draperiilor insangerate si lungi
…si iti incatusez gatul cu sarutari fierbinti
…si tremuri de placere sub infinita mea privire,capruie,ludica jubiland in tandem cu palpaiala sacadata a lumanarelelor parfumate
…si iti sterg grijile si truda de pe spatele, pe care joaca vesele alunite neastamparate, cu aceleasi buze dormice de noi sarutari
…si iti musc din aripile de zahar
…si ne pierdem in detalii laconice,in crugul noptii argintat de luna
…si iti plimbi mana prin parul meu valvoi,peste obrazul meu inflorat cu bujori
... si ma ti incatusata de speteza patului si cu buzele sa mi le dezmierzi pe ale mele de parca ar fi ultima oara
…si te ridica si sa pleci
…si refuz sa-ti dau drumul din culcusul asternuturilor calde
…si ma sicanezi
…si iti lasi parfumul pe pernele mele si pe pielea mea
…si adormim sub bolta cu diamante
…sa presupunem ca facem dragoste.

ei bine, nu e o poezie desi ar putea fi.astept pareri, nu ma deranjeaza sa-mi spune-ti ca e o "varza" desi imi iubesc fiecare creatie in parte Embarassed


iti zic eu, e un text bun, chiar aproape perfect, imi place.
ar putea fi poezie, dar trebuie facute niste retusuri pentru a arata ca una, o sa incerc eu mai tarzziu sa ii dau forma de poezie, sa vad cum ar iesi;))

bravo aici!

poti scapa totusi de unele dulcegarii, revin pe text.
Sus In jos
 
Sa presupunem ca facem dragoste - Yuuki
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Universul meu perfect : Yuuki

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
PoeziaTa :: Lumea Ta :: Proza-
Mergi direct la: